پنل لایه ها

با اضافه شدن لایه ی ماسک من می توانم توسط یک براش روی آن نقاشی کنم. با استفاده از رنگ مشکی روی آن رنگ می زنم تا ناحیه ی زیر لایه ی Blur مشخص شود.

پنل لایه ها

اگر متوجه نشدید من چه کار کردم نگران نباشید، مبحث لایه های ماسک موضوعی جداگانه است که در بخش آموزش ماسک در فتوشاپ به طور کامل بررسی می شود.

اضافه کردن لایه های Fill Or Adjustment

در پایین پنل لایه ها سمت راست آیکن Layer Mask آیکن New Fill or Adjustment قرار دارد. این آیکن یک دایره است که نصف آن سیاه و نصف آن سفید است.

پنل لایه ها

با کلیک روی آن یک لیست از لایه های Fill و adjustment باز می شود که می توانید هرکدام را انتخاب کنید. برای مثال من Hue/Saturation را از لیست انتخاب می کنم

پنل لایه ها

Hue/Saturation به آسانی این امکان را به ما می دهد که رنگ های عکس را عوض کنیم. من به سرعت عکسم را با انتخاب گزینه Colorize رنگ آمیزی می کنم. سپس مقدار Hue را 195 برای آبی تنظیم می کنم و همچنین Saturation را روی 60 قرار می دهم.

پنل لایه ها

در زیر عکس من را بعد از رنگ آمیزی می بینید:

پنل لایه ها

Adjustment Layers موضوع دیگری است که خارج از چارچوب این آموزش است که بعدا به تفصیل در مورد آن صحت می کنم. آن را اینجا مطرح کردم تا ببینید که در پنل لایه ها Adjustment Layer ها به عنوان یک لایه اضافه می شوند ، درست مثل یک لایه ی معمولی.

پنل لایه ها

تغییر Blend mode یک لایه

پنل لایه ها جایی است که از طریق آن می توانید Blend mode یک لایه را تغییر دهید. این ویژگی اجازه می دهد که نحوه ی ترکیب یک لایه با لایه های پایین تر را مشخص کنیم. گزینه ی Blend mode در گوشه بالا سمت چپ درست زیر نام تب Layer قرار دارد. هیچ جایی ننوشته Blend mode بلکه درون یک لیست انتخاب شونده کلمه ی Normal نوشته شده است که با کلیک روی آن می توانید گزینه های دیگر را انتخاب کنید. من گزینه Color را انتخاب می کنم.

پنل لایه ها

با تغییر blend mode لایه ی Hue/Saturation از Normal به Color تنها رنگ های موجود در عکس توسط لایه ی adjustment تحت تاثیر قرار می گیرند. تنظیمات روشنایی تغییر نمی کنند و می توانیم ببینیم که عکس من مقداری روشن تر از قبل شده است:

پنل لایه ها

گزینه های Opacity و Fill

شما تیرگی یک لایه را می توانید توسط گزینه ی opacity که در کنار گزینه ی blend mode قرار دارد تغییر دهید. Opacity با مقدار 100% (مقدار پیش فرض) به این معناست که ما اصلا نمی توانیم پشت لایه را ببینیم. هر چقدر opacity کاهش پیدا کند لایه شفاف تر می شود و به همان نسبت لایه ی زیر آن دیده می شود. من قصد دارم تا opacity لایه ی Hue/Saturation adjustment خود را به 70% کاهش دهم.

پنل لایه ها

با کاهش opacity رنگ لایه ی اصلی از زیر عکس آشکار می شود.

پنل لایه ها

دقیقا پایین گزینه ی Opacity گزینه ی Fill قرار دارد که میزان شفافیت یک لایه را مشخص می کند. در بیشتر موارد دو گزینه ی Opacity و Fill مثل هم عمل می کنند اما آنها دو تفاوت عمده با هم دارند که به Layer style ها مربوط است. در اینجا وارد جزئیات این مبحث نمی شویم اما برای کسب اطلاعات کاملتر می توانید مقاله ی بررسی تفاوت Opacity و Fill لایه ها را بخوانید.

گروه بندی لایه ها

قبلا یاد گرفتیم که یک راه برای مرتب کردن لایه ها نام گذاری معنادار آنهاست یک راه دیگر گروه بندی آنها در گروه های مختلف است. برای ایجاد یک گروه جدید بر روی آی New Group در پایین پنل لایه ها کلیک کنید. این آی شبیه یک پوشه است. من قصد ندارم روی این آی کلیک کنم زیرا راه بهتری برای ساختن گروهی از لایه ها وجود دارد.

پنل لایه ها

مشکل ایجاد گروه توسط کیک روی آی New Group این است که یک گروه خالی ایجاد می کند که باید لایه ها را یکی یکی به داخل آن بکشیم. البته این کار خیلی هم سخت نیست ولی راه بهتری برای انجام این کار وجود دارد. من می خواهم لایه ی Blur و لایه ی Adjustment را در یک گروه قرار دهم ، برای اینکار ابتدا روی یکی از آنها کلیک کرده سپس دکمه shift را نگه داشته و آن یکی را نیز انتخاب می کنم تا هر دو لایه انتخاب شوند.

پنل لایه ها

حال بر روی menu icon در قسمت بالا و سمت راست پنل لایه ها کلیک کرده و گزینه ی New Group from Layers را انتخاب می کنم.

پنل لایه ها

قبل از ساختن گروه جدید فتوشاپ پنجره ای را باز می کند تا نام گروه را تعیین کنیم و یک سری تنظیمات را انجام دهیم. من فقط روی Ok کلیک می کنم تا نام و تنظیمات پیش فرض انتخاب شوند.

پنل لایه ها

فتوشاپ گروه جدید با نام Group 1 را ایجاد می کند و دو لایه ای را که انتخاب کرده بودم درون آن قرار می دهد. می توانید برای مشاهده محتویات هر گروه بر روی مثلث کنار آن کلیک کنید.

پنل لایه ها

با کلیک روی مثلث کنار گروه محتویات آن نشان داده می شود که حاوی دو لایه ی انتخابی ما هستند. برای بستن مجدد گروه دوباره روی مثلث کلیک کنید.

پنل لایه ها

در فتوشاپ کارهای جالب زیادی را می توان با گروه ها انجام داد اما از آنجایی که قصد داریم در اینجا فقط پنل لایه ها را معرفی کنیم آن را به مقاله ای دیگر موکول می کنیم.

استایل لایه ها

در پایین پنل لایه ها آی Layer Style وجود دارد

پنل لایه ها

استایل لایه ها راه های آسانی برای دادن انواع افکت به لایه ها در فتو شاپ است. افکت هایی شامل ایجاد سایه، درخشش، ضربه و خیلی چیزهای دیگر. با کلیک روی آی Layer Style لیستی از استایل ها برای انتخاب نمایش داده می شوند.

پنل لایه ها

قفل کردن لایه ها

در آخر، پنل لایه ها امکانات مختلفی را برای ما فراهم می کند تا برخی از موارد لایه ها را قفل کنیم. برای مثال، اگر یک قسمت از لایه transparent است ما می توانیم transparetn pixels را قفل کنیم تا فقط بر روی محتویات اصلی (پیکسل های عکس) تاثیرگذاری داشته باشیم. یا می توانیم پیکسل های عکس را قفل کنیم. همچنین می توانیم مکان لایه را قفل کنیم تا هنگام کار به صورت تصادفی لایه را جابجا نکنیم. چهار گزینه برای قفل کردن در اختیار داریم. که هر کدام به صورت آی های کوچکی زیر گزینه ی blend mode قرار دارد. از چپ به راست Lock Transparent Pixels, Lock Images Pixels, Lock position, Lock All را داریم.

پنل لایه ها

اگر یکی یا همه ی گزینه های قفل را بر روی یک لایه فعال کنیم در بخش سمت راست آن لایه یک آی قفل می بینیم. همانطور که می بینید لایه ی Background به صورت پیش فرض قفل است.

پنل لایه ها

تغییر اندازه ی تصویر بند انگشتی (Thumbnail)

یکی از امکانات دیگری که پنل لایه ها در اختیار ما قرار می دهد امکان تغییر اندازه ی تصویر بند انگشتی هر لایه در پنل لایه ها است. برای این کار روی menu icon در بخش بالا سمت راست پنل لایه ها کلیک کرده سپس از منوی باز شده Panel Options را انتخاب کنید:

پنل لایه ها

با انجام این کار صفحه ی Layer Panel Options باز می شود. در بالای این صفحه گزینه ی Thumbnail Size وجود دارد که یکی از سایز های مورد نظر را می توانید انتخاب کنید. با انتخاب گزینه ی None تصویر بندانگشتی نمایش داده نمی شود ( این گزینه توصیه نمی شود).

پنل لایه ها

هنگامی که اندازه ی مورد نظر خود را انتخاب کردید ( من کوچکترین اندازه را انتخاب می کنم) Ok را کلیک کنید. همانطور که در پنل لایه ها می بینید تصاویر بند انگشتی لایه ها کوچک و جمع و جور شده اند. شما هر زمانی بخواهید می توانید از همین روش برای تغییر اندازه استفاده کنید.

این کارها را انجام دهید در صورتی که به رتبه های Google بهتر برای سایت خود نیاز دارید

مطلب تجاری خرید تراکتور از یک فروشنده

چگونه سریال گوشی IMEIتغییردهیم؟

لایه ,ی ,ها ,یک ,روی ,گزینه ,لایه ها ,پنل لایه ,لایه ی ,گزینه ی ,می کنم ,آی layer style

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شرکت آیتک پلیمر | تأمین انواع مواد پلیمری و پلاستیک اکسل های مهندسی عمران Excel یار معلم تنبل‌ترینِ کدوها دانلود فیلم و سریال رایگان و کامل رمز ارز حفاظ ایران|تولید کننده حفاظ شاخ گوزنی English Language Teacher & Lexicologist تجهیزات نظافت صنعتی انواع مختلف خدمات تاسیساتی و بازسازی بایک تلفن 09154792751